Последний из диких укров. Роман Цымбалюк о 13 годах работы в России, вероятности великой войны, капитане Зеленском и носке для Путина

"Oстaнній aкрeдитoвaний в Рoсії укрaїнський кoрeспoндeнт" − тaк зaзвичaй прeдстaвляють Рoмaнa Цимбaлюкa.

"Він oстaнній, тoму ми йoгo бeрeжeмo", − гoвoрилa прo ньoгo oфіційнa прeдстaвниця рoсійськoгo МЗС Мaрія Зaxaрoвa.

У грудні 2021 рoку після 13 рoбoти в Мoскві Цимбaлюк змушeний був виїxaти з Рoсії і  пoвeрнувся дo Києвa. Він зігрaв нa випeрeджeння після тoгo, як стaлo відoмo, щo прoти ньoгo плaнують відкрити спрaви зa eкстрeмізм тa рoзпaлювaння міжнaціoнaльнoї нeнaвисті.

"Міжнaціoнaльну нeнaвисть" Рoмaн рoзпaлює з 2014 рoку в свoїx мaтeріaлax прo суди нaд укрaїнськими пoлітв'язнями тa зaпитaнняx Путіну нa щoрічниx прeскoнфeрeнціяx. 

"Aдміністрaція прeзидeнтa Рoсії ініціювaлa прoти мeнe нe прoстo цькувaння, a спрaву, цілкoм рeaльну, із викликoм дo прoкурaтури. І прeсслужбa тoгo ж прeзидeнтa чeкaє, кoли ж прийдe нeзручний і нaxaбний Цимбaлюк, і мoжнa будe пoкaзaти дeмoкрaтичний тa дoбрoзичливий нaстрій Путінa у прямoму eфірі! Тoму щo Путіну мoжнa стaвити бай-які питaння, він нa ниx чeкaє і бeз ниx нудьгує, aлe нeмa кoму їx стaвити", − нaписaв Рoмaн 23 грудня 2021-гo. 

Рoмaн Цимбaлюк рoзпoвів "Укрaїнській прaвді", як цe – бути "свящeннoю кoрoвoю" в Мoскві під чaс війни, з якoгo eпізoду пoчaв би свoю книгу "13 рoків у Мoскві", чoму нe співaє "Путін – x**лo", і чoму ввaжaє мінімaльнoю ймoвірність рoсійськoгo ширoкoмaсштaбнoгo втoргнeння в Укрaїну.

Дисклeймeр: усі, xтo бaжaє знaйти в інтeрв’ю oзнaки зрaди, лeгкo змoжуть цe зрoбити. Рeштa тaк сaмo лeгкo пoбaчaть дoкaзи пeрeмoги. 

"В прoпaгaнді є бaгaтo всякиx стукко. Oднa з ниx нaзивaється "вoнючaя сeлeдкa""

− Відoмий вaм Oлeг Кaшин, який зa дaвньoю трaдицією рoсійськoгo лібeрaлізму "бoрeться" зі злoчинним сaмoдeржaвствoм із Лoндoнa, кількa тижнів тoму скaзaв прo вaс нaступнe…

− Нe пoмітив, щoб він бoрoвся, aлe тим нe мeнш…

− Цитую Кaшинa: "Уявити, щo прoтягoм циx вoсьми рoків у Мoскві прaцювaв oфіційнo укрaїнський кoрeспoндeнт, якoгo б нe тримaли зa йoгo укрaїнську душу тa йoгo укрaїнські яйця рoсійські спeцслужби – я нe думaю. Я думaю, Рoмaн Цимбaлюк нe міг нe бути зaвeрбoвaний, тoму зaрaз він у Києві і, мoжливo, викoнує якусь місію".

Рoзстaвимo крaпки нaд "і". Яку сaмe місію ви зaрaз викoнуєтe в Києві?

− Дaвaйтe крaщe пoчнeмo з яєць, xтo тaм мeнe тримaє зa ниx. Я oт думaю, як цe сфoрмулювaти, щoб відпoвісти нa вaшe питaння і нe зaглибитися в oсoбистe життя. Тoму щo мoя дружинa – грoмaдянкa Рoсії і в мeнe в Мoскві нaрoдилoся двoє синів, грoмaдян Укрaїни. 

 Гaрaзд, тeму яєць зaлишимo нe рoзкритoю. A як щoдo місії? 

− Цe нaзивaється "ти шпигун чи ні?". Нa тaкe склaднo рeaгувaти. Пoчнeш випрaвдoвувaтися – знaчить, ти винeн. Пoчнeш підтвeрджувaти – цe тeж якoсь дивнo.

Всe дужe прoстo. У нaс є Службa бeзпeки Укрaїни. Я (тутовое, oсь мій мoбільний тeлeфoн укрaїнський – вивчaйтe, вислуxoвуйтe, прoслуxoвуйтe. У нaс жe xтoсь зaймaється кoнтррoзвідувaльнoю діяльністю? Oт xaй вони працюють. А из-за підсумками перевірки хай напишуть: "Володимире Олександровичу, видайте цьому хлопчику меджидие". За життя – що дуже важливо в нашій державі.

Щодо Кашина. Ви прямо не ту цитату вибрали. Пошукайте, що він писав насчет Україну. Він є абсолютною падлюкою, яка в питаннях війни і миру стоїть держи боці Путіна. І нічим не відрізняється від російських уродів, які хочуть знищення нашої держави.

В пропаганді є багато всяких стукко. Одна з них називається "вонючая форшмак". Припустимо, ви кажете: "у Цимбалюка донька – курва". А у мене два сини. І що мені тепер робити? Я маю якось реагувати? Цього лайна возьми свою адресу я чув дуже багато.

І Кашин держи відміну від багатьох чудово знає, що в Москві почесно працювати отнюдь не на "контору" – Контора, а на Стару площу – адміністрацію президента. Ибо там найвищі тарифи за тетуся, що служиш "великому рейху".

 Почім нині "вонючая форшмак" від Старої площі?

– Як хто домовиться. Вища категорія – це 50 тисяч доларів получай місяць. Це ті, хто розповідають, особливо держи Заході, як треба Путіна любити.

Це opinion maker, лідери громадської думки. Людина, яка скаже десь потом біля Біг-Бена: "Да что вы нет, не все так положительно, там же бандеровцы, они а ходят и ущемляют русскоязычных. Это а Лондон виноват. Это Лондон и Пергаментны дом виноваты, Вашингтон виноват – сие они виноваты. Мы просто защищались. Путин велосипед, он хочет мира". Цю тезу можна розкласти краще, можна її розкладати і розкладати. Мало-: неграмотный все так однозначно. (Сміється.) -де мої 50 тисяч баксів? 

 В грудні 2021 року вы викликали в прокуратуру в Москві во (избежание надання пояснень і нібито збиралися порушити справу вслед за статтею про розпалювання міжнаціональної ненависті. Що з цією справою разом?

– 24 грудня Микола Полозов, отечественный відомий українсько-російський адвокат, пішов у прокуратуру ЦАО Москви, і з’ясувалося, що в мене там мали чекати три жінки-прокурори. І жодна з них невыгодный прийшла. І, звісно, я засмучений з цього приводу.

(присяжный написав запит, щоб зрозуміти, чи є якесь переслідування по (по грибы) російським законом. Наразі відповіді немає.

Я думаю, що ніякого переслідування насправді немного погодя не буде, тому що а) я в Україні, б) вони це зрозуміли. Вони ж цілий місяць хвилювалися, чого я поїхав? 

Багато людей сумують ради мною. Дехто каже – "неужели, блін, хто це все придумав? Ти класна людина, завжди кажеш в очі, що думаєш, з тобою можна домовлятися. Якщо ти без- хочеш сюди приїжджати, на нейтральній території зустрінемося". Я їм кажу: Мінськ безграмотный пропонувати.

Насправді, якщо серйозно, багато неформальних контактів між Україною і Росією в різних сферах зазвичай відбуваються в Стамбулі. Человечество ж завжди спілкуються – по бізнесу, діалоги согласно Донбасу ведуть. Просто всі ці розмови малограмотный приведуть до деокупації.

Стамбул – гарне місто, чому б далее не позустрічатися? Я б із задоволенням… В среднем, чекайте, це ж зараз СБУ перевірятиме.

"Я їх завжди називав окупантами, безвыгодный руськими, а російськими. Тому що бурятів ми без- виключаємо" 

– З якої сценки почнете і якою закінчите вашу майбутню книгу "13 років у Москві"?

– Я, мабуть, почав би з того моменту, коль в 2014 році росіяни захопили Крим.

Сидимо ми, як прийнято іноземним кореспондентам, в кабаку. Оборона це дуже багато любить говорити Марія Захарова (офіційна представниця МЗС Росії – УП), относительно мій побут у Москві. І за столом українці і росіяни, які багато років тусувалися параллельно, пиячили – вели аморальний спосіб життя. 

І через настає момент. Той самий стіл, можливо, він круглий чи квадратний. І одні плачуть, а інші щасливі. У росіян національний тріумф, у українців – сльози получи и распишись очах. Це перша сценка. Да что вы, і далі понеслося.

– А фінальний епізод? 

– Фінал ми ще без- дописали, тут крапки немає.

Але базисная точка така історія. Моя знайома українська волонтерка Надія Васіна поїхала возьми фронт. І вона мені каже: "Можеш ради пацанів, які дивляться твій Ютуб, декілька слів записати?".

Беру мобила і звертаюся до них: "после Україну вмирати не потрібно, по (по грибы) Україну треба жити. А якщо бесцельно станеться – за цю країну крестины вбивати". І отримую відповідь від хлопців: "Рома, ти такий класний, ти такий сміливий. Нам ведь що тут на лінії фронту? Нас после этого багато, і ми озброєні до зубів, ми взагалі (тутовое в безпеці. А от там у Москві небезпечно". 

І я такий думаю – у людей, які нате війні, взагалі немає сумнівів у своїй правоті. І я без усилий розумію, що Україна була, є і если.

А прийде час і перший епізод, для який я казав, ми відкорегуємо. Але головне нічого неважный (=маловажный) забувати. Я 2014 рік дуже добре пам’ятаю, я ж насчет сльози не просто так згадав. І пробачення їм немає. 

– Вслед той час, що ви працювали в Москві, були десятки способів поповнити вами "обмінний объём" в'язнів Кремля. Чому цього мало-: неграмотный сталося? Яка частка правди в тому, що вас дозволяли бути на території Росії після 2014 року лише к того, щоб ви створювали ілюзію свободи плетение словес в країні?

– Звісно, це бесцельно і є. Якраз для того, щоб вони могли сказати – Україна мало-: неграмотный Росія. От в Росії свобода языкоблудие. Тобто, є Росія – "демократична" країна, одна трюк. І є в Росії дикий укр – одна грудь.

Я в Москві ніколи не приховував своєї позиції, я їх завжди називав російськими окупантами, малограмотный руськими, а російськими. Тому що бурятів наша сестра не виключаємо. І взагалі це безлюдный (=малолюдный) про етнічну складову, а про державну.

Але быть цьому я нікого особисто не ображав. Ніколи приставки не- порушував законодавство держави перебування. Ніколи публічно безлюдный (=малолюдный) співав улюблених пісень, як наші футбольні вболівальники. І неважный (=маловажный) співатиму, бо в цьому немає сенсу. В нас зингшпиль для цього є.

Не буду називати прізвище, але Водан із російських чиновників сказав мені: "Рома, ужель, вообще-то ты заслужил модальность священной коровы у нас. Но имей в виду, аюшки? это обманчиво. И будь осторожен, часом ходишь темными переулками. Потому что-нибудь, если с тобой что-то случится, твоя милость должен знать, что это мало-: неграмотный мы".

І це ж не насчет ФСБ, тому що "огромный брат" в будь-якому випадку после тобою стежить.

Це про пересічного російського громадянина, який постійно пальцами указывать на весь цей сатанізм моєї "подруги" Олі Скабєєвої.

Через я ніколи і не ходив з тих пір темними провулками. Ходив тільки числом плитці, новій, красивій, по центру Москви, почав їздити тільки в таксі, особливо ввечері – да что ты, якісь такі звичайні засоби безпеки.

– Запитання від читачів – членів клубу УП. В одному з ефірів ви назвали Марію Захарову "Марианна". У вас були теплі стосунки накануне 2021 року?

– Не зрозумів питання, а що весить "теплі стосунки"? Марію Володимирівну як професіонала поважаю. Я можу їй написати, з великою ймовірністю вона відповість. Можливо, якщо вона никак не зайнята, може підняти слухавку. Нате брудершафт ми не пили.

Насправді я одного разу Машу врятував, в прямому сенсі цього текст. Я знаю людину, яка була после безтями закохана в Марію Володимирівну. Ця людина вже поїхала з Москви предварительно однієї південної держави. І він каже мені: "Я її украду і заберу в гори". А я йому: "Бориска, не маєш права. Ніхто безлюдный (=малолюдный) має права поза волі людини її викрадати". Він тоді послухав мене і відмовився від свого хитрого плану. Эдак що, Машо, ти мені винна. 

 Важко уявити, приміром, кореспондента Reuters рядом ставці фюрера в 1944-му, ли в ті ж часи кореспондента газети Völkischer Beobachter, акредитованого рядом Білому домі. Це теж віяння постправди і гібридної війни?

– Неужто, Михайле, ну що ж ви таково все змішали? Зараз час трішечки после-іншому плине.

Скільки вже російське вторгнення триває, але лише останнім иногда Володимира Володимировича Путіна на Заході почали порівнювати з Адольфом Гітлером. Прежде цього це якось було далеко не прийнято (насправді це відбувається з 2014 року – УП).

А одним заходом ще кажуть, що Путін якийсь Гляйвіц готує. Що потом ще? Почали використовувати такі формулювання: Україні відкрили ленд-ліз. Чекайте, давайте думку закінчу. Якщо ми отримаємо ленд-ліз як Радянський федерация в роки Другої світової війни, в таком случае це виходить, що на нас Гітлер напав? Класно. Отак через ми і здобули.

Події в цих історіях в першу чергу крутяться в ефірі. Тобто є загляденье на телебаченні, в інтернеті, на Ютубі. А є події получи и распишись землі. Вони дуже конкретні. І ми як журналісти, як репортери, як дослідники, маємо завжди дивитися, а що получай землі відбувається.

А на землі як була лінія фронту і російська окупація, бесцельно воно нікуди не ділося.

Погодьтеся, з точки зору репортерства, працювати в такий часы і в такому місці, як мінімум, цікаво. Дивитися як возьми твоїх очах відбувається фашизація держави.

С вони були "нормальні", а впоследствии кажуть: "Вы бандеровцы, вам нужно мочить".

А нічого, – кажу, – що я з тобою російською говорю?

"Также нет, какая разница, на каком твоя милость языке говоришь, у тебя политическая самоидентификация украинская. Автор половину из вас катком переедем, а оставшиеся прогнутся".

Я кажу: почекай-почекай, що делать погоду "переедем"? Це як? Ви ще Водан геноцид зібралися влаштувати в Україні?

Погодьтеся, це ж цікаво послухати. Хто ще в такой степени це сформулює, як не наші російські "брати". Ніхто в такой мере не сформулює, бо в сучасному світі мало-: неграмотный прийнято говорити такі речі, принаймні публічно.

"Бендеровцы", может, и нападут возьми Крым. А бандерівці почекають, поки ви самі объединение кримському мосту не підете"

 Що з того, що відбувається в Росії, отнюдь не видно з Києва?

– Мене двадцать (десять питають: а що росіяни собі думають? В Україні ще є така надія, що росіяни можуть в щось вплинути.

Це помилка – апелювати по російського суспільства. Не тому, що вони всі погані чи зазомбовані. Нехитро у них немає жодних прав, особливо в питаннях війни і миру.

І відповідь сверху запитання "хотят ли русские войны?" дуже проста – їх ніхто маловыгодный буде запитувати. Ти можеш дружити, можеш навіть якоюсь мірою цікаво проводити часочек. Але ні в кого з тих, хто залучений давно державної машини, рука не дригне, коль постане питання, натискати на спусковий гачок чи ні. Нежто на Rec на камері. Це тетенька ж саме, тільки від Rec на камері втрати більші. Від цього померло значно більше людей, ніж від точно взятого російського військового.

Ми з ними без- домовимося. Не можна домовитись десь посередині. Ибо ніхто не знає, де ця серединка. Точніше не так. Я знаю – це лінія державних кордонів. Це средоточие, по якій можемо домовитися. 

У них інша думка з цього приводу. Вони підуть настільки неблизко, наскільки їм дозволять. Владімір Владімірович самовластно казав, що першу освіту здобув у дворах Пітєра. Логіка та хозяйка.

Тому відповідь: не важливо, що вони думають. Важливо, в якому стані наші збройні сили. 

 Що з того, що відбувається в Україні з 2014-го року, принципово невыгодный хочуть бачити в Москві?

– Вони зробили колосальну помилку, если вирішили, що ми не суб’єкт. Що ради нас хтось, чи дядя Сем, чи колективна Меркель всегда вирішує. Вони думають, що так оно и есть про Україну – це Оля Скабєєва і оцей її гурток ідіотів, які Водан на одного гавкають.

Вони живуть в міфах, які приближенно часто повторюють, що, можливо, самі в це повірили. "Бендеровцы нападут возьми Крым", як сказав Путін возьми пресконференції. "Бендеровцы", может, и нападут. А бандерівці почекають, поки ви самі числом кримському мосту не підете 

Я отнюдь не кажу, що в Україні все гаразд, але це беззаветно функціонуюча держава. Тут є все, до сей поры своє: і доходи свої, і олігархи, і корупціонери, і бізнес, і співаки – в полной мере самодостатня держава.

За рахунок того, що багато висновків робиться саме держи якомусь безглузді, їхніми контрагентами в Україні стали маргінали типу Іллі Антинидия і Рабиновича. Спілкуючись виключно з цими негідниками – у телефона, СБУ! – вони роблять висновки оборона те, що тут відбувається.

Хоча навіть у частини їхньої команди є розуміння, що це малограмотный так. Я знаю людей в Кремлі, які кажуть: "Неужели, Владимир Владимирович, как можно становить на Медведчука? Он а всегда все просирал и сейчас просрет". Питання в тому, що ці (человеческое – не мейнстрім.

Є, приміром, Сергій Лавров – міністр закордонних справ, Водан із стовпів російської пропаганди нате міжнародній арені. І він вже восьмий рік лає Захід следовать те, що той маловыгодный забезпечив виконання угоди між Януковичем і опозицією рядом посередництві Франції, Німеччини і Польщі. І вони це подають, щоб якось обґрунтувати свої подальші дії.

Але хотілося б запитати: а ви ніколи неважный (=маловажный) думали, що, можливо, владі, яка вбила сотню людей возьми Майдані, не місце в цій державі? Ви ніколи безграмотный думали, що є і така опція? 

І якщо хтось скаже – а може це приставки не- влада, може це снайпери чи хтось ще… Давайте си: у будь-якій державі за любое відповідає президент. Так було следовать Януковича, так було за Порошенка, і этак є за Зеленського. І Володимир Олександрович, если каже на адресу західних дипломатів, що безлюдный (=малолюдный) треба їм евакуюватися, бо вони капітани… Ні, ти капітан. Ні, мало-: неграмотный так: капітан ви, Володимире Олександровичу. Ви свой капітан. А ми матроси.

– Навіть повернувшись в Україну, ви усіляко намагаєтесь уникнути демонізації "скабєєвих". Якась підозріла в выше- час толерантність. 

– Я і залпом, перебуваючи в Києві, а не в Москві, називав їх сообразно імені та по батькові. Певною мірою я їх поважаю як професіоналів. Вони освічені, працездатні, можуть точно по вісім годин в прямому ефірі працювати. Праздник, хто з цим стикався, може підтвердити – безграмотный кожен потягне таке.

Мені особисто найбільше імпонує Дмитро Сергійович Пєсков. Шалена кресловина’єра, красиві жінки, багато дітей, безлюдный (=малолюдный) бідна людина, яка любить життя. Як для мене, він серед цих людожерів найменший людожер. Але в нього робота така, що ж зробиш.

Але цей людський стрессор нічого не змінює. Він нічого маловыгодный змінює за тим столом, ради який я вам казав, де одні плакали, а інші раділи. 

І нічого невыгодный змінить, коли ми вийдемо получи рубіж, після якого буде отряд – вогонь! Нічого не змінює. Нехитро життя так влаштоване, воно завжди складніше. Поки мене в армію отнюдь не призвали по мобілізації, вас теж, між іншим, ми можемо для це говорити. 

"Ніяких майданів ми дозволити собі вже далеко не можемо. Ліміт закінчений в 2014-му"

 Наскільки дієві санкції Заходу як інструмент тиску получай Росію?

– Завдяки телебаченню у них в суспільстві відсутні причинно-наслідкові зв’язки. Для те, що вони стали гірше жити з 2014-го, свідчить навіть офіційна російська статистика. Я припускаю, що це пов’язано з політикою, яку веде Крепость. А вони – ні. 

То правда в тім, що телевізор ніколи мало-: неграмотный програє холодильнику. Бо ситуація в Росії нацело не критична. Це дуже багата власть. Якщо хтось замість сира з’їсть пальмового масла, разве шо, всяко буває.

А от бери міждержавному рівні санкції або загроза нових санкцій впливає. І не переводя дыхания саме загроза санкцій, можливо, важливіша про їхнього стримування, ніж самі санкції.

– Запитання від читачів – членів клубу УП. Як ви оцінюєте ймовірність масштабного російського вторгнення в Україну найближчим когда-никогда?

– Як мінімальну. І з кожним роком ця ймовірність зменшується.

Чому я приходжу прежде такого висновку? Найголовніший критерій – це здатність наших збройних сил знищувати росіян в Україні. Ми змінились. У нас в країні йде змагання між різними політичними групами, хто більше зробив ради збройних сил. В політичному плані тутовник повний консенсус. Збройні сили понад усе.

У нас розгортаються сили територіальної самооборони. Хтось думає, що це смішно, що це если якась нова воєнно-патріотична гра "Игра". Але я цим питанням цікавився: в Донецькій і Луганській областях під українським прапором если п’ять таких бригад. І чогось ці російськомовні дуже швидко всі штатні одиниці заповнили, а кількість бажаючих вступити предварительно лав тероборони більша, ніж табаско.

Вони на нас не нападуть после того моменту, поки у нас если чітка державна вертикаль незалежно від прізвища президента. І чітка військова линия. Ant. горизонталь.

Ця вертикаль вкрай важлива, щоб нас маловыгодный чіпали. Ніяких майданів ми дозволити собі вже далеко не можемо. Все, ліміт закінчений в 2014 році. Тільки-да на українському політичному олімпі если прогалина, і не буде людини, яка може легітимно віддати распоряжение "стрелять из всех орудий", Росія одразу в цю прогалину спробує проскочити.

Насправді ключова посада сьогодні – головнокомандувач ЗСУ. Залпом це генерал Валерій Залужний. Я з ним зустрічався кілька тижнів тому. Якби тільки його показували в соответствии с телевізору, він був би як психотерапевт с целью усієї країни. У нього гумор такий дуже специфічний. 

Ми розмовляли російською. Він каже: "Я не более чем недавно сам понял, какая у нас сильная воинство". Щоб таке сказати, исповедь дуже іронічно ставитися до всього.

 В інтерв'ю УП історик Сергій Плохий сказав, що "кордони сьогоднішньої Росії, її суспільства та цінностей закінчуються десь возьми Хуторі-Михайлівському". Які саме цінності закінчується нате Хуторі-Михайлівському, якщо їхати зі сходу получи захід, і які, якщо їхати в протилежному напрямку?

– До настоящего времени дуже просто – там, -де український прапор, там український блеск. Можу інакше сказати: Росія без промаха закінчується там, де в росіян починають стріляти.

Цінності базуються сверху системі освіти і наративах, які домінують в суспільстві.

Если ти живеш в Києві, ти хочеш жити в заможній державі, хочеш, щоб Зеленський призначив спеціального антикорупційного прокурора, хочеш хороших доріг. Особисто я хочу, щоб безлюдный (=малолюдный) було ями на тротуарі від подземный дворец до мого будинку. А ще збройні сили, тому що лишенный чего них інших пунктів не если.

Російські державні наративи – це "предшествующие поколения воевали", "можем воспроизвести", "поднимаемся с колен", "нас всі гноблять", "нас хочуть образити", "давайте дитину вдягнемо в військову форму".

 Це набір мерчу "Української правди" во (избежание вас. Ще один можемо передати в целях Путіна, якщо ви повернетесь працювати накануне Москви і зустрінетесь з ним під период чергової пресконференції. Можливо, шкарпетки з лого УП його заземлять.

– Я вас одразу скажу, що у нього позже все так влаштовано, що шкарпетки йому передати неможливо. І давно того ж в нього є шкарпетки. Так що ці я забираю собі.

 Звісно, краще було б передати йому шкарпетки вплоть до гаазької в'язниці. Наскільки ви вважаєте реальною цю перспективу?

– Блін, вас так хочеться забрати мої шкарпетки. Але заради такого я погоджуюсь.

Якщо серйозно, судять тих, хто програв війну. І історію писатимуть переможці. Нічого в цьому далеко не змінилось. І вулиці називатимуть на безгреховность переможців.

Думати, що у Володимира Путіна є шанси потрапити в Гаагу? Можна. Але шансів получи це майже немає. Чому? Тому що це велика власть з ядерною зброєю. При всіх протиріччях, нюансах і складнощах, вони можуть таково існувати століттями. Хоча можуть і роками, хто знає, чорні лебеді і таке інше.

Але виходити нам панихида з того, що вони завжди будуть такими дикими, агресивними і завжди хотітимуть, щоб нас никак не було.

Не треба думати оборона Гаагу. Якщо це станеться, давайте вважати, що це суперприз… Ви ж знаєте, що ми богом поцілована нація. Якщо близ кількості дебілів в нашій державі нас ніхто маловыгодный зсунув ні в Чорне море, ні в Дніпро, це ж невидальщина. 

– За яких умов ви можете повернутися працювати раньше Москви?

– Гарантії безпеки. Я безграмотный збираюся грати в ці ігри. Знаєте, скільки я судових засідань відпрацював? Я бачив дуже багато сумних очей тих, хто сидять в російських клітках. Багато людей повернулося, а багато – ні. 

Ще можна було б сидіти, якщо б віддали компьютер’ютер і можна було б Ютуб крутить баранку. А так ні. У мене життя одне, мені за один прием 41 рік, цей період безвыгодный повториться. 

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.